מגזין דיגיטלי חודשי מבית מקימי | גיליון #8 | חודש אלול תשפ''א | עורכת: אודיה רובין בן-זקן | איור: שני חייט 

בס״ד

דבר המנכ”ל – גיליון חשוון תשפ”א

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

אין דבר העומד בפני הרצון 

ישראל ליבמן, מנכ”ל עמותת מקימי, מדבר על כוחה של ההתמדה והדרך אל עבר הנחלה דווקא בתקופה מאתגרת זו.

המגזין שלנו החודש התמקד בנושא העבודה מהבית, נושא נפוץ בתקופה זו בחברה הישראלית בכלל, ובקרב משפחות הנמצאות אצלנו בתהליך שיקום בפרט.

חלק נרחב מהמשפחות אצלנו יצאו לחל”ת ללא ידיעה מתי יחזרו או אם בכלל, ובעקבות כך משכורתם הצטמצמה פלאים. חלקם עצמאיים אשר אינם מסוגלים לפרנס יותר את משפחתם בכבוד, וחלקם ממשיכים לעבוד אך קורסים תחת הנטל והעול הנפשי, בידיעה שהילדים נשארים בבית. ומה שמאחד אותן יחד היא העובדה כי לכל משפחה אצלנו סיפור מופלא משלה.

מתוך כך, בלטו בהתמודדותם מספר משפחות שהחליטו שהן לא נכנעות לקורונה ולא יתנו לה לנהל אותן. הן שינו את מסלול החיים השגרתי שבנו, עשו הסבת מקצוע, ומצאו תחום שאיפשר להם לעבוד מהבית. החל בהקמת עסק קטן ועצמאי , ועד מציאת תחום עניין שמתאים לתקופה, וברוח זו הצילו את משפחתן בתושייה מבורכת.

פשוט תפסו יוזמה והלכו איתה עד הסוף.

לדעתי האישית, הדבר הכי חשוב בתהליך שעוברות המשפחות אצלנו במקימי, זה לימוד לקיחת אחריות. אנחנו ניתן להם כלים, ייעוץ, תמיכה ובמידת הצורך מענק או הלוואה, אבל הם ורק הם אחראיים על החיים שלהם. והתובנה הזו הביאה את אותן משפחות לא לחכות ב”שב ואל תעשה”, אלא הוכיחו שאין דבר העומד בפני הרצון.

מעריך מאוד כל משפחה ומשפחה שמחזיקה את עצמה בתקופה מאתגרת זו.

מאחל שתמיד נראה את הטוב, ונזכור שהטוב רוצה להיטיב.

ישראל ליבמן

מה דעתך על הכתבה?

אולי יעניין אותך גם...

כשהדפי פצצת הקורונה מתחילים להתפזר, אנו יכולים לחזות בתוצאות מעל פני השטח -משברים כלכליים, פוליטיים ובריאותיים מכל עבר. ובין אבטלה לחל”ת דווקא האוכלוסייות המוחלשות בחברה, אלו שנדחקות לשוליים במצבי שגרה, נזרקו לצד הדרך גם בעיצומו של משבר זה.
אמנם תקופת הקורונה הרחיקה את הילדים מבתי הספר והגנים, אך דווקא את ההורים היא העמידה בפני מבחנים רבים. בין הצורך להפעיל את ילדיהם כל היום, לבילוי רוב שעות היום במטבח לצלילי רעשים בלתי פוסקים נאלצו ההורים לשמור על שגרה שפויה ככל שניתן. האם וכיצד נוכל להפוך את האתגר לבחירה?
אשתקד היינו תחת איום של מגיפה עולמית שאיימה על בריאותנו ועל חירותנו. בשבוע וחצי האחרונים היינו ועודנו תחת איום של טילים וקסאמים מעזה, ובנוסף תחת איום של פרעות אלימות. בזמן האחרון השגרה השתנתה לנגד עינינו ומכל מקום עלול לבוא עלינו האיום הבא.
הרשמה לקהילת המנויים למגזין עכשיו ובחינם!
המגזין

כל הזכויות שמורות - מקימי 2021