מגזין דיגיטלי חודשי מבית מקימי | גיליון #8 | חודש אלול תשפ''א | עורכת: אודיה רובין בן-זקן | איור: שני חייט 

בס״ד

דבר המנכ”ל – גיליון חשוון תשפ”א

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

אין דבר העומד בפני הרצון 

ישראל ליבמן, מנכ”ל עמותת מקימי, מדבר על כוחה של ההתמדה והדרך אל עבר הנחלה דווקא בתקופה מאתגרת זו.

המגזין שלנו החודש התמקד בנושא העבודה מהבית, נושא נפוץ בתקופה זו בחברה הישראלית בכלל, ובקרב משפחות הנמצאות אצלנו בתהליך שיקום בפרט.

חלק נרחב מהמשפחות אצלנו יצאו לחל”ת ללא ידיעה מתי יחזרו או אם בכלל, ובעקבות כך משכורתם הצטמצמה פלאים. חלקם עצמאיים אשר אינם מסוגלים לפרנס יותר את משפחתם בכבוד, וחלקם ממשיכים לעבוד אך קורסים תחת הנטל והעול הנפשי, בידיעה שהילדים נשארים בבית. ומה שמאחד אותן יחד היא העובדה כי לכל משפחה אצלנו סיפור מופלא משלה.

מתוך כך, בלטו בהתמודדותם מספר משפחות שהחליטו שהן לא נכנעות לקורונה ולא יתנו לה לנהל אותן. הן שינו את מסלול החיים השגרתי שבנו, עשו הסבת מקצוע, ומצאו תחום שאיפשר להם לעבוד מהבית. החל בהקמת עסק קטן ועצמאי , ועד מציאת תחום עניין שמתאים לתקופה, וברוח זו הצילו את משפחתן בתושייה מבורכת.

פשוט תפסו יוזמה והלכו איתה עד הסוף.

לדעתי האישית, הדבר הכי חשוב בתהליך שעוברות המשפחות אצלנו במקימי, זה לימוד לקיחת אחריות. אנחנו ניתן להם כלים, ייעוץ, תמיכה ובמידת הצורך מענק או הלוואה, אבל הם ורק הם אחראיים על החיים שלהם. והתובנה הזו הביאה את אותן משפחות לא לחכות ב”שב ואל תעשה”, אלא הוכיחו שאין דבר העומד בפני הרצון.

מעריך מאוד כל משפחה ומשפחה שמחזיקה את עצמה בתקופה מאתגרת זו.

מאחל שתמיד נראה את הטוב, ונזכור שהטוב רוצה להיטיב.

ישראל ליבמן

מה דעתך על הכתבה?

אולי יעניין אותך גם...

ידוע כי “מזונותיו של אדם קצובים לו מראש השנה ועד ראש השנה” בראש השנה הקב”ה קובע לנו את הקצבה שתהיה לנו השנה, בלי לגלות לנו מה גודלה… לכן, חשוב להתכונן מראש, ולהבין איך לנהל את התקציב שלנו השנה…
גם מי שמצליח לעשות עבודת שינוי מדהימה, נתקל לפעמים במחסום הנורמות החברתיות. מה שהיה נוח, אם כי מאתגר, לעשות בתוך הבית פנימה, כבר הרבה פחות נח בהצגה של זה לעולם. אז מה התפקיד שלנו, כחברה דווקא בחג החנוכה?
שנת הקורונה הביאה איתה את תור הזהב של מדיניות הרווחה במדינת ישראל. זכויות רבות ניתנו לאזרחים מכח החוק באמצעות משרדי הממשלה והמערכות השונות’ זכויות שבלעדיהן קשה לדמיין חיים תקינים במשבר הזה. מצד שני, הזכויות החדשות לא נתנו מענה לכל מצב ולכל קצוות קשת האוכלוסיה. אז מה היה אפשר לעשות טוב יותר?
הרשמה לקהילת המנויים למגזין עכשיו ובחינם!
המגזין

כל הזכויות שמורות - מקימי 2021