מגזין דיגיטלי חודשי מבית מקימי | גיליון #8 | חודש אלול תשפ''א | עורכת: אודיה רובין בן-זקן | איור: שני חייט 

בס״ד

מקסימום משפחה, מינימום הוצאה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
למעט הסופגניות והדלקת הנרות, חג החנוכה מתאפיין גם בשמונה ימי חופש ארוכים עבור הילדים. אולם ימים אלו לא חייבים להוות גם הוצאה כלכלית גדולה מדי, איך? כל התשובות לפניכם. 

חנוכה הוא זמן מצוין לחיזוק התא המשפחתי, בייחוד בתקופת הסגר הלילי שעוד לא ברור אם ייכנס לתוקף. אך גם לולא הסגר, החג מאפשר לחזק את הלכידות המשפחתית ולייצר זמן איכות עם המשפחה הקרובה והרחוקה. ולמרות שאצל משפחות רבות קיימת חשיבה אוטומטית שלכל חג חייבות להתלוות הוצאות מרובות, כמובן שאין סיבה אמיתית למחשבה כזאת. ההוצאה המשפחתית לחג לא אמורה ולא צריכה להיות גבוה אלא ממוקדת.

טיולים

לפעמים את המטרות המשפחתיות שהצבתם לעצמכם אפשר לעשות אפילו בפחות מרבע מהמחיר שאותו חשבתם להוציא. לדוגמא, משפחה שרוצה ליצור גיבוש משפחתי לא חייבת לצאת לארבע ימים במלון או בצימר, אם בכלל זה מתאפשר כיום, חוויה שאפשר לתקצב במחיר של 2500 ₪. לעומת זאת טיול שטח שעלותו (כולל הדלק) יכולה להגיע ל- 600 ₪, יכול להיות תחליף הרבה יותר טוב הרבה יותר זול וגם הרבה יותר מגבש.

מתנות

החלטתם שאתם רוצים לפנק את הילדים במתנות לחג? מצוין! הילדים לא צריכים שתקנו להם דברים יקרים הם יכולים להסתפק גם בצעצועים זולים. במיוחד כשמדובר בילדים קטנים המחיר לא משמעותי עבורם, העיקר הוא לתת להם דברים שהם ישמחו בהם.

דמי חנוכה

דמי חנוכה זאת הזדמנות מצוין להעביר לילדכם כמה שיעורים בנוגע להתנהלות כלכלית. תנסו ללמד אותם איך להשתמש בסכום שנתתם להם בתבונה. גם כאן העיקר הוא הנתינה ולא הסכום שהילדים מקבלים.

“אבא, אבל למה ההורים של דני נתנו לו מאה שקלים לבילויים ואני מקבל רק שלושים?”- הצבת גבולות מול הילדים היא דבר לא פשוט אבל דווקא בחנוכה בזמן שהילדים נמצאים בחופשה בבית אפשר לתת להם להרוויח את הכסף בכוחות עצמם ולא להתפתות לשבור את הגבולות שהצבתם בתחום הכלכלי. שיתוף של הילדים הגדולים בהתנהלות הכלכלית יכול להוסיף רבות אם עושים זאת בצורה מאוזנת.

מצוות החג

בנוגע להוצאות סביב החג, רכישת נרות או שמן ופתילות עשוי להגיע ל- 50 ₪. כיום ניתן להשיג חנוכיות במחירים זולים (החנוכיות הזולות הם 20- 30 ₪) מה שאומר שסך כל הקניה של מצוות החג לא אמור להיות יותר מ-80 ₪. בנוסף, לנוהגים להעלות במשקל על ידי סופגניות אין שום חיוב לקנות את הסופגניות שעולות 8 ₪ לסופגנייה, במאפיות רבות אפשר למצוא את אותן הסופגניות גם ב- 2 ₪.

אור ושמחה והרבה הצלחה.

מה דעתך על הכתבה?

אולי יעניין אותך גם...

אז איפה אתם מחפשים לשכור דירה? ואיפה לקנות? בואו לצלול איתנו למגמת הדיור בתקופת הקורונה באמצעות כלי החיפוש של גוגל.
בשביל להשיג כל שינוי שנרצה, לפעמים נצטרך ליווי של אדם מבחוץ כדי להשיג אותו. זה יכול להיות חבר, קרוב משפחה או אפילו איש מקצוע. אבל לפעמים, כל מה שנצטרך זה לפתח את הכלים התמציתיים שכבר יש לנו ביד…
רבה של רמת גן, הרב יעקב אריאל, ממליץ לקיים את מנהג הכפרות על מטבעות כסף, לדבריו המחלוקת על אופן ביצוע הכפרות ידועה מקדמת דנא,
הרשמה לקהילת המנויים למגזין עכשיו ובחינם!
המגזין

כל הזכויות שמורות - מקימי 2021